ERA SOFT SHELLA – TECHNOLOGIA Polartec® Power Shield®

Renomowani producenci odzieży outdoorowej chętnie wykorzystują w swoich produktach dzianinę Polartec® Power Shield®. Ponad dekadę temu technologia ta dokonała rewolucji, zaprojektowane ubrania wykonane z dzianiny Polartec® Power Shield® zastąpiły tradycyjny system warstwowy: fleece + kurtka wodoodporna. Nowoczesna technologia umożliwiła zmniejszenie ciężaru ubrań oraz redukcję kurtki zewnętrznej która była potrzeba do zapewnienia izolacji i ochrony. Dwie warstwy niezależnych materiałów zostały zastąpione mocną odporną na ścieranie dzianiną. Dzianina ta wykonana jak tradycyjny fleece z poliestru zatrzymuje powietrze, jednocześnie posiada wodoodporne wykończenie, które nie ogranicza oddychalności. Dodatki spandexu lub stretchu zapewniają idealne dopasowanie się odzieży do ciała. Powstała niezwykle uniwersalna dzianina: blokująca wiatr, oddychająca, ciepła, nieprzemakająca, odporna na ścieranie a na dodatek niezwykle przyjemna w dotyku i wygodna, i jeszcze łatwo można ją wyprać. Nic dziwnego iż szybko zdobyła zaufanie i dokonała prawdziwej rewolucji. Dziś stosowana szeroko w odzieży wierzchniej. Kupując produkt z materiału Polartec® Power Shield® nie ryzykujemy przewiania ani przemoczenia, możemy zaufać iż odzież ta ochroni nas przed złymi warunkami atmosferycznymi. Z  materiału Polartec® Power Shield® wykonane są między innymi:

Kurtka MARMOT KINGPIN – wygodna kurtka tak zaprojektowana by można było ją ubierać na bluzę lub bezpośrednio na bielizną. Idealnie dopasowuję się do sylwetki, dzięki zastosowaniu większej domieszki elastanu (16%). Obecnie dostępna w kolorze czarnym i czerwonym w atrakcyjnej cenie: 599 zł/(cena regularna 899 zł).

Kurtka MILLET CORTINA WOMEN’s – wybitnie techniczna kurtka dla pań. Zastosowanie bocznych stretchowych wstawek umożliwiło stworzenie bardzo dopasowanej, wygodnej kurtki. Zapewnia nam ona 100% swobody ruchów, można w niej bez obaw uprawniać każdy rodzaj sportu. Kurtka dostępna w kolorze czarnym w cenie 999 zł.

Kurtka MILLET SUPER SHIELD – techniczna kurtka męska o dopasowanym kroju. Dodatkowo zabezpieczona przed przetarciami na ramionach i łokciach materiałem Keprotec  który jest niezwykle wytrzymałym i lekkim materiałem. Produkuje się go z włókien aramidowych ( z tych włókien wytwarza się między innymi kamizelki kuloodporne). Obecnie kurtka dostępna w rozm. L , w kolorze czarnym i granatowym . Cena 999,90 zł.

Jak widać z powyższych przykładów, dziannię  Polartec® Power Shield® stosuje się w kurtkach najwyższych lotów. Stworzonych do sportów, gdzie każdy gram tkaniny ma znaczenie, a dopasowany techniczny krój odzieży zapewnia nam jak największą ergonomię. Można by zadać sobie pytanie, czy tworzenie tego typu odzieży ma sens ? Czy można ja wykorzystać i docenić jej zalety ? Z pewnością tak.  Z pewnością nie każdy zrozumie dlaczego lekka kurtka typu soft shel,  kosztuje 1000 zł. Ale prawdziwi zapalenci, tacy którym marzą się najsłyniejsze drogi wspinaczkowe jak The Nose na EL Capitana , zrozumią. I nie koniecznie musi być 1000 metrowa ściana jak The Nose. Wystarczy już nasza polska Kazalnica.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki Soft Shell, Kurtki techniczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz