Kaptur Buff – zawieja nie straszna.

Chyba każdy amator zimowych aktywności doświadczył choć raz uroków śnieżnych zamieci – śnieg zacinający prosto w twarz, wciskający się pod krawędź czapki, dostający się za kołnierz kurtki. Nawet gdy jesteśmy dobrze ubrani, to i tak z wiatrem ciężko wygrać. W warunkach miejskich, gdy możemy szybko schronić się w zacisznych pomieszczeniach prawdziwa zima nie taka straszna, lecz podczas zimowych wędrówek z dala od cywilizacji sprawa przestaje być taka błaha.

Na każdą zimową eskapadę musimy być dobrze przygotowani, ciepła czapka, maska, kominiarka i rękawice są niezbędne. Jednym z ciekawszych rozwiązaniach będących alternatywą dla czapki i kominiarki jest kaptur Buff’a. Kaptur Buff® to wynik połączenia klasycznej czapki i chusty tabularnej w jedno; elastyczna mikrofibra doskonale chroni szyję, a ciepły polar głowę. Kaptur bardzo dobrze zabezpiecza przed utratą ciepła, a jednocześnie umożliwia sprawne odprowadzanie wilgoci. Podczas wietrznej pogody, kiedy wiatr i śnieg atakuje nas z każdej strony szczególnie dobrze sprawdza się wersja Windstopper®.

Jeśli więc wybieramy się na dłuższy wypad na narty czy na deskę to warto zastanowić się nad kapturem Buff’®a. Jest to doskonała alternatywa dla czapki, szczególnie dla najmłodszych amatorów zimowych sportów. Jest jeszcze jedna zaleta, kaptur Buff® nie tak łatwo go zgubić!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki odzieżowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz