Kurtka nieprzemakalna – Dla niej i dla niego

Kurtka to najważniejszy atrybut  podczas wycieczek, górskich wypraw czy codziennego użytkowania. Na rynku jest wiele modeli od chińskich tanich podróbek po droższe modele firmowe zapewniające nam odpowiedni komfort. Ważne przy wyborze kurtki jest gdzie i kiedy będziemy ją używać no i jej funkcjonalność. Najważniejszą cechą która cenimy w kurtkach jest ich nieprzemakalność podczas opadów atmosferycznych. Dziś przedstawi państwu funkcjonalność dwóch modeli które użytkowałem lub znałem użytkownika owego modelu. Kiedyś spotkałem moją koleżankę ze studiów, patrze a na sobie ma kurtkę BERGHAUS pytam się skąd taka odmiana? z tego co pamiętam nie nosiła tego typu ciuchów mało tego temat eskapad górskich był jej zupełnie obcy. Opisała mi swoją specyfikę zawodu jest..weterynarzem często w ciężkich warunkach i w różnym terenie sprawuje swoje obowiązki. No ale teraz słów kilka o BERGHAUS CHOGORI II WOMEN’s.GTX. Jest to typowo damska kurtka przeznaczona na najcięższe warunki z 3 warstwowym Gore-texem Pro Shell który zapewnia optymalne oddychanie materiału.

Rękaw został tak wyprofilowany by użytkownik posiadał swobodę ruchu podczas np. wspinania a kaptur posiada regulację objętości (można bez problemu dopasować kask). Optymalna wentylacja ciała zapewnia uczucie komfortu i utrzymuje poziom temperatury niezależnie od poziomu wysiłku. Kurtka została wykonana z najbardziej oddychających i najtrwalszych oraz wodoszczelnych materiałów. Do zalet tej kurtki można zaliczyć również kołnierz z ociepliną czy 2 przednie kieszenie z wentylacją. Patrząc na moją koleżankę podziwiałem  każdy detal tej kurtki zachowując się jak wariat pytając się o wszystko ale ona dobrze rozumiała moją fascynacje i powód mojego zachowania. Jeśli miąłbym zaproponować komuś dobrą naprawdę kurtkę nieprzemakalną to do takich zaliczę jako zadowolony użytkownik kurtkę BERGHAUS HIGH TRAILS IA JACKET. O tej kurtce mógłbym rozpisywać się w samych superlatywach. Trwała wodoszczelność tej kurtki dzięki membranie GORE-TEX ma mikroporową strukturę o gęstości  1,4 mld niewidocznych porów na jeden centymetr kwadratowy. Pory te są 20 tyś. razy mniejsze od jednej kropli wody co gwarantuje całkowitą nieprzepuszczalność membrany zresztą większość produktów z logiem GORE-TEX zapewnia niezawodną ochronę przez cały okres użytkowania.

Oddychalność tej kurtki jest większa dzięki zastosowaniu pory które są zarazem 700-krotnie większe niż cząsteczka pary wodnej. Dzięki temu zastosowaniu pot i ciepło wydostają się na zewnątrz a odzież pozostaje przy tym wodoszczelna. Nie spotkałem się jako użytkownik by podczas jej noszenia doznać efektu przegrzania a poziom sprawności fizycznej mam taki sam nie mówiąc już o komforcie noszenia. Bardzo miłym odczuciem jest zróżnicowane utrzymanie emitowanego i produkowanego ciepła. Ostatnią cechą tej kurtki aby nie  zanudzać jest wiatroszczelność zawdzięcza ona całkowitą wiatroszczelność strukturze membran GORE-TEX. Dzięki takiemu zastosowaniu zimne powietrze nie przedostaje się przez odzież i nie następuje utrata ciepła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz