Kurtki z membraną GORE-TEX® ACTIVE SHELL 3L

Odzież GORE-TEX® Active Shell dedykowana jest dla wszystkich osób aktywnie uprawiających sport, wykonana jest z myślą o zapewnieniu maksymalnej „oddychalności” i niezawodnej ochrony przed wodą i wiatrem, dając maksimum komfortu.
GORE-TEX® Active Shell to nowa cieńsza membranę GORE-TEX® połączona z lekkimi i wytrzymałymi tkaninami w 3-warstwową konstrukcję. Dzięki unikalnej technologii powlekania, podszewka połączona jest bezpośrednio z membraną GORE-TEX® (efekt ‘’wprasowania” w membranę), umożliwiając tym samym uzyskanie wysokich oddychalności przy zachowaniu wodoodporności i niskiej wagi odzieży.

Nowa membrana GORE-TEX® Active Shell cechuje się:

  • Szybkim transportem wilgoci od skóry na zewnątrz tkaniny, zapewniając optymalny komfort podczas ‘’wysokoareobowych’’ aktywności outdoorowych – podczas uprawiania sportów o dużej intensywności nasze ciało wytwarza dużo ciepła i potu, błyskawiczne jego odprowadzenie jest więc kluczowym czynnikiem. Parametrem określającym oddychalność jest wielkość RET, dla nowej membrany GORE-TEX® Active Shell współczynnik ten ma RET<3 – a więc znakomite.
  • Niezawodną ochronę przed wodą i wiatrem.
  • Jest bardzo lekka, dla ‘’wysokoareobowych’’ aktywności takich jak np. trail running, kolarstwo górskie używa się kombinacji materiałów poliestrowych o mocnym splocie (waga kurtki < 280 g), a dla szybkich wspinaczek w stylu alpejskim powłokę woven nylon – waga kurtek często nie przekracza 400 g.
  • Jest przyjemna w dotyku.

Kurtki GORE-TEX® Active Shell są polecane dla osób uprawiających na przykład: biegi górskie i przełajowe, kolarstwa górskiego, skitouring i dla wszystkich chcących się poruszać po górach szybko z minimalnym obciążeniem. Jednymi z wielu kurtek wykonanych z tej nowej membrany są:

  • Kurtka BERGHAUS VELUM – Waga: 360 g
  • Kurtka MAMMUT LANIN – Waga 435 g
  • Kurtka MILET ODYSSE – Waga: 425 g
  • Kurtka MILLET TRILOGY – Waga: 390 g
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki Gore-Tex, Kurtki membranowe, Kurtki techniczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz