Salewa – wzornictwo Free Motion w kurtkach nieprzemakalnych.

Najnowsza, odświeżona kolekcja Salewy powstała z okazji zbliżającego się 80-lecia powstania firmy wnosi nowe spojrzenie w zakresie projektowania odzieży wspinaczkowej. Zastosowane wzornictwo Free Motion oparte jest na koncepcji bardzo sportowego, ergonomicznego kroju, który gwarantuję pełną swobodę ruchów podczas wspinania oraz uprawiania zaawansowanej turystyki alpejskiej.

Kurtka SALEWA SHIVO GORE-TEX®

Kurtki nieprzemakalne zyskały nowy przeprojektowany kaptur z daszkiem, posiada on w przedniej części elastyczne wykończenie, dzięki czemu doskonale przylega do głowy, nie ograniczając przy tym jednocześnie widoczności. Nowe rozwiązania widoczne są na każdym kroku np. w modelu Camalot 3.0 Ptx zastosowano kaptur, który dzięki elastycznym wkładką automatycznie dopasowuje się do kształtu głowy. Stosowana w większości modeli wysoka garda, sprawia iż podczas niesprzyjającej aury łatwiej ochronić twarz przed
deszczem czy śniegiem. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie laserowej perforacji gardy, pozwala ona na skuteczne odprowadzanie pary wodnej z oddechu – kurtka Salewa Zebru Gtx.

Stosowane tradycyjnie pod pachami otwory wentylacyjne zostały przesunięte w wielu modelach na ramiona umożliwiając tym samym bardziej efektywną wentylację, a unikalny krój pachy sprawia iż kurtka nie podciąga się do góry podczas wspinaczkowych działań. W wielu modelach zrezygnowano także z tradycyjnego mankietu zapinanego na rzep i zastąpiono go np. elastycznym mankietem z otworem na kciuk – kurtka Salewa Shivo Gtx czy przedłużonym rękawem z elastycznym wyjściem na kciuk – softshell Salewa Pedroc Hybrid Dst.

Generalnie najnowsze, nieprzemakalne kurtki Salewy to kurtki nowej generacji zaprojektowane do szybkiego pokonywania górskich szlaków i dróg wspinaczkowych w trybie light&fast.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki membranowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz