Skarpety Bridgedale – linia MerinoFusion® Winter Sport.

MerinoFusion® Winter Sport to linia skarpet marki Bridgedale, zaprojektowana specjalnie dla narciarzy, snowboardzistów oraz wszystkich amatorów białego puchu. Skarpety tej linii wykonane są ze specjalnie dobranej mieszanki naturalnych i syntetycznych włókien.

Najważniejszym włóknem w skarpetach jest oczywiście wełna Merino, która dzięki swoim unikalnym właściwością umożliwia termoregulację oraz odprowadzanie wilgoci. Nie mniej ważne są syntetyczne włókna Endurofil™; charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwościami cieplnymi oraz błyskawicznym odprowadzaniem wilgoci. Każde skarpety narciarskie Bridgedale posiadają w składzie większy lub mniejszy dodatek nylonu, zwiększa on wytrzymałość materiału i sprawia iż skarpety nie wycierają się zbyt szybko. Na koniec elastyczne włókna Lycra®, dzięki której skarpety są idealne dopasowane do stopy, nie suwają się, ani nie odkształcają w miarę użytkowania. Odpowiednio dobrany skład materiałowy to dopiero podstawowy czynnik wyprodukowania dobrych skarpet narciarsko-snowboardowych, nie mniej ważna jest ich konstrukcja.

Narciarstwo zjazdowe, backcountry, snowboard, jedno jest pewne – niezależnie czy to klasyczne buty narciarskie czy buty skitourowe, z pewnością będziemy je mieć na nogach przez wiele godzin. Dlatego skarpety Bridgedale posiadają wyodrębnione strefy, które maksymalizują ich właściwości ocieplające, chłodzące i amortyzujące. Pogrubione strefy (dolna cześć, po bokach czy okolice kostki i goleni) zapewniają odpowiednią amortyzację i chronią stopę przez ewentualnymi otarciami. Specjalne strefy wentylacyjne (najczęściej na podbiciu, po bokach) przyspieszają oddawanie ciepła i wilgoci. Elastyczne panele utrzymują skarpety w prawidłowym położeniu, a miękka i ciepła strefa palców zapobiega marznięciu koniuszków palców.

W ofercie, między innymi:

  • Skarpety narciarskie BRIDGEDALE MERINO FUSION CONTROL FIT MIDWEIGHT LADY
  • Skarpety narciarskie MERINO FUSION BRIDGEDALE VERTIGE LIGHT
  • Skarpety narciarskie MERINO FUSION BRIDGEDALE VERTIGE MID
Ten wpis został opublikowany w kategorii Skarpety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz