Sweter puchowy Arc’teryx Cerium Sl – w pogoni z lekkością.

Świat odzieży outdoorowej trwa w nieustającej pogoni za lekkością; i nie inaczej jest w segmencie lekkich kurtek puchowych tzw. swetrów puchowych. Wydawać by się mogło iż waga tych kurtek zostało już obniżona do absolutnie dolnej granicy i mniej już nie da rady. A jednak w tego rocznej kolekcji marki Arc’teryx znajdziemy naprawdę super lekki sweter puchowy Cerium Sl.

Kurtka Cerium Sl to kategoria „super light”, jej waga wynosi zaledwie 185 g! Model ten został zaprojektowany z najlżejszych dostępnych materiałów i wypełnień, które gwarantują świetną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi przy zachowaniu jak największej trwałości.

Doskonałe właściwości izolacyjne kurtki, przy zachowaniu jej niskiej wagi to wynik zastosowania hybrydowej konstrukcji Down Composite Mapping. Konstrukcja ta łączy 90 g wysokiej jakości puchu gęsiego o sile rozprężania 850 cuin z syntetycznym wypełnieniem Coreloft™. Przy czym ocieplina Coreloft™ została użyta w najbardziej podatnych na zawilgocenie miejscach czyli w dolnej część kurtki, na ramionach, pod pachami i w mankietach. Materiał zewnętrzny to Thisela – lekki nylon ripsop, charakteryzuje się on bardzo dobrym stosunkiem wytrzymałości do wagi i jest odporny na działanie wiatru i wilgoci; posiada wykończenie DWR.

Cerium Sl to niewielka kurtka puchowa, po złożeniu nie zajmuje praktycznie miejsca. Doskonale sprawdzi się w niskich temperaturach jako część ubioru wielowarstwowego lub jako kurtka wierzchnia w cieplejsze dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki techniczne, Kurtki zimowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz