Polartec® Alpha® w odzieży outdoorowej.

Najnowsza ocieplina Polartec® Alpha® firmy Polartec LLC jest już stosowana przez liczne firmy outdoorowe, między innymi markę Millet. 1_120Ocieplina ta została użyta w produktach z linii skitourowej np. w kurtce Touring Alpha Hoody, Touring Alpha Composite Lady.

Ocieplnia Polartec® Alpha® charakteryzuje się przede wszystkim podwyższoną oddychalnością, dzięki unikalnej strukturze sprawia iż wilgoć jest lepiej transportowana na zewnątrz tkaniny skąd może swobodnie odparować. Co więcej jej poszczególne włókna nie maja tendencji do przechodzenia przez strukturę materiału; materiały zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne mogą być mniej „gęste”, a tym samym umożliwiać bardziej swobodny proces wentylacji. Nowa ocieplina jest zaprojektowana z myślą o osobach, sportowcach potrzebujących zarówno polartec-wykres2ciepłej i oddychającej odzieży. Podczas uprawiania zimowych sportów o bardzo wysokiej aktywności (dynamice) takich jak: skitouring, skialpinizm, freeride podstawowym problemem jest nie tyle zapewnienie samego komfortu cieplnego co nie doprowadzenie do zapocenia. Sprawne odprowadzanie wilgoci oraz nadmiaru ciepła to kluczowy element w tego typu odzieży. Polartec® Alpha® nie chłonie wilgoci, bardzo dobrze się kompresuje i jest odporny na zbrylanie się. Co więcej bardzo szybko wysycha nie tracąc nic ze swoich pierwotnych właściwości.

Z tych względów idealnie nadaje się jako warstwa ocieplająca podczas intensywnych wysiłków w niskich temperaturach. Rakiety śnieżne, narciarstwo tourowe, narciarstwo biegowe, alpinizm to jedne z wielu aktywności sportowych w których Polartec® Alpha® sprawdzi się doskonale.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki techniczne, Kurtki zimowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz