Salewa – wzornictwo Free Motion w kurtkach nieprzemakalnych.

Najnowsza, odświeżona kolekcja Salewy powstała z okazji zbliżającego się 80-lecia powstania firmy wnosi nowe spojrzenie w zakresie projektowania odzieży wspinaczkowej. Zastosowane wzornictwo Free Motion oparte jest na koncepcji bardzo sportowego, ergonomicznego kroju, który gwarantuję pełną swobodę ruchów podczas wspinania oraz uprawiania zaawansowanej turystyki alpejskiej.

shivo_davos

Kurtka SALEWA SHIVO GORE-TEX®

Kurtki nieprzemakalne zyskały nowy przeprojektowany kaptur z daszkiem, posiada on w przedniej części elastyczne wykończenie, dzięki czemu doskonale przylega do głowy, nie ograniczając przy tym jednocześnie widoczności. Nowe rozwiązania widoczne są na każdym kroku np. w modelu Camalot 3.0 Ptx zastosowano kaptur, który dzięki elastycznym wkładką automatycznie dopasowuje się do kształtu głowy. Stosowana w większości modeli wysoka garda, sprawia iż podczas niesprzyjającej aury łatwiej ochronić twarz przed 2b47dcc2-5409-4bfe-8301-c6c4359ee8ae_3
deszczem czy śniegiem. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie laserowej perforacji gardy, pozwala ona na skuteczne odprowadzanie pary wodnej z oddechu – kurtka Salewa Zebru Gtx.

Stosowane tradycyjnie pod pachami otwory wentylacyjne zostały przesunięte w wielu modelach na ramiona umożliwiając tym samym bardziej efektywną wentylację, a unikalny krój pachy sprawia iż kurtka nie podciąga się do góry podczas wspinaczkowych działań. W shivo_2wielu modelach zrezygnowano także z tradycyjnego mankietu zapinanego na rzep i zastąpiono go np. elastycznym mankietem z otworem na kciuk – kurtka Salewa Shivo Gtx czy przedłużonym rękawem z elastycznym wyjściem na kciuk – softshell Salewa Pedroc Hybrid Dst.

Generalnie najnowsze, nieprzemakalne kurtki Salewy to kurtki nowej generacji zaprojektowane do szybkiego pokonywania górskich szlaków i dróg wspinaczkowych w trybie light&fast.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki membranowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz