Kurtki membranowe dla minimalistów.

W ostatnich latach na outdoorowej arenie, toczy się niezwykły wyścig. Wyścig o to, kto wyprodukuje lżejszą, kto mniejszą i bardziej pakowną kurtkę membranową. Outdoorowi wyznawcy „religii” fast & light nie chcą już od dawna przyciężkawych, sztywnych wręcz pancernych kurtek nieprzemakalnych.

Kurtka Kali

Obecnie, prawie każda kurtka w góry jest bardzo lekka i bez problemu pakuje się nawet do najmniejszego plecaka. Jednocześnie posiada dobrą membranę, która sprawdzi się podczas każdego załamania pogody.

W przedziale od 200 do 400 g do wyboru mamy całą gamę bardzo dobrych kurtek. Osobom dla których priorytetem jest właśnie niska waga i doskonałe parametry, można polecić:

  • Kurtkę Dynafit Patroul, wykonaną z materiału GORE-TEX® Active Shell. Waga: 349 g
  • Kurtkę Salewa Kali, wykonaną z materiału GORE-TEX® Active Shell. Waga: 381 g
  • Berghaus Voltage, wykonaną z materiału GORE-TEX® Active Shell. Waga: 336 g
  • Damską kurtkę Arc’teryx Consort, wykonaną z materiału Gore-Tex Paclite® Shell. Waga: 250 g
  • Kurtke Marmot Nano, wykonaną z materiału Gore-Tex Paclite® Shell. Waga: 232 g
  • Damska kurtka Arc’teryx Alpha SL Hybrid, wykonaną z materiału GORE-TEX® Pro Shell 3L / GORE-TEX® Paclite® 2L. Waga: 321 g

Kali w akcji

Kurtki te są w pełni wodoodporne, zaprojektowane do różnorodnych aktywności górskich, zapewniają ochrony przed wiatrem i deszczem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii uzyskano w nich niezwykle niską wagę przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki Gore-Tex i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz