Kurtka narciarska na co dzień

Kurtki narciarskie wyróżniają się oryginalnym stylem, barwną kolorystyką, doskonałymi parametrami oraz wygodnym krojem. Czy jednak nadają się do normalnego użytkowania, także na co dzień? To zależy.

Kurtki narciarskie czołowych producentów, z racji funkcji jaką pełnią mają specyficzny krój, który sprawia, iż jest nam w nich wygodnie podczas jazdy na nartach, charakteryzują się też barwną kolorystyką (na stoku im bardziej kolorowo tym lepiej). Jeśli planujemy kupić dobrą, techniczną kurtkę z wyższej półki to miło by było móc ubierać ja nie tylko narty skitourowe, zjazdowe i etc. W tym wypadku warto zastanowić się nad kurtkami membranowymi, które sprostają trudnym warunkom nie tylko na nartach, ale także podczas trekkingu, czy też wspinaczki.

Dobrym przykładem kurtki muli-funkcjonalnej jest kurtka gore-tex Marmot Alpinist. Kurtka Marmot Alpinist została wykonana z membrany GORE-TEX® Pro 3L. Jej techniczny krój zapewni nam wygodę podczas uprawiania narciarstwa (każdego rodzaju, w tym skialpinizmu), turystyki oraz wspinaczki. Mnogość kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych, kompatybilny z kaskiem kaptur, wywietrzniki, odpinany snowskirt, anatomiczny krój rękawa Angel-Wing Movement™, który zapewnia pełną swobodę ruchów rąk oraz doskonałe parametry nieprzemakalności, oddychalności i nieprzewiewności sprawiają, iż jest to wysokiej klasy kurtka membranowa. Do tego stonowana kolorystyka (jak na kurtki hardshell), która nie „bije po oczach”. Tego typu kurtkę możemy spokojnie także ubrać na co dzień, zimą dobry sweter puchowy lub syntetyczny zapewni nam ciepło, a kurtka zewnętrzna sprosta najtrudniejszym warunkom, także miejskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki narciarskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz