Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kurtki nieprzemakalnej?

Wbrew pozorom, parametry oraz rodzaje to nie wszystko, czym warto się sugerować podczas zakupu kurtki nieprzemakalnej. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj także poszczególne elementy, z których składa się ubranie. Są to przede wszystkim: kaptur, ściągacze i rzepy przy mankietach, a także zamki oraz szwy. Jak wypowiadają się o nich osoby, które swój wolny czas spędzają głównie na wędrówkach po górach i wspinaczce?

Najlepszym rozwiązaniem, wedle ich mniemania, jest zakup kurtki nieprzemakalnej z kapturem z wysokim kołnierzem, daszkiem, regulacją obwodu głowy, a także ze ściągaczem. W ten sposób można dopasować kaptur nie tylko do panujących w danym miejscu warunków atmosferycznych, ale również własnej głowy. Zdaniem miłośników wspinaczki najgorszą możliwością jest kupno takowej kurtki z odpinanym kapturem – na tzw. zamek, rzepy albo plastikowe zatrzaski. Niewykluczone, że jego mocowanie zepsuje się w momencie, kiedy będzie on najbardziej potrzebny. Mało tego, taki kaptur można bardzo łatwo zagubić, zaś jego odnalezienie graniczy z cudem – zwłaszcza podczas wspinaczki górskiej.

Specjaliści radzą, aby skupić się na takiej kurtce nieprzemakalnej, która jest wyposażona w ściągacze albo rzepy przy mankietach, a także regulację u dołu. Te elementy pozwalają na uchronienie ciała od niekorzystnych warunków pogodowych lub sytuacji nieprzewidzianych. Dla przykładu, podczas ogromnej ulewy na statku, gwarantują, że woda nie dostanie się za mankiety.

Niezwykle istotnymi aspektami są zamki błyskawiczne oraz szwy. Pierwsze powinny być dodatkowo powlekane, gumowane lub chociażby przykryte warstwą nieprzemakalnego materiału. Dzięki temu nie są narażone na negatywne działanie wody czy wiatru i nie popsują się szybko. Drugie natomiast muszą być podklejane – w przeciwnym wypadku przedostanie się przez nie woda.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz