Spodnie SALEWA SESVENNA SKITOUR DST

Jakie spodnie na skitury ? To częste pytanie wśród początkujących użytkowników, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę ze skiturem. Dobranie odpowiednich spodni, nie jest w tej aktywności aż tak łatwe, szczególnie dla początkujących osób. Pomocne mogę tu być, klasyczne spodnie skiturowe Salewa Sesvenna Skitour DST.

Spodnie te wykonane są z materiału Durastretch™, który zapewnia ochronę przed wiatrem, nie ograniczając jednocześnie oddychalności. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ podchodzenie na skiturach to aktywność cechująca się dużym, a nawet bardzo dużym poziomem intensywności. Jednym słowem pot murowany i optymalne odprowadzanie wilgoci jest konieczne, aby zapobiec późniejszemu wyziębieniu. Jednak skituring, to także zjazd, gdzie potrzeba by materiał chronił przed wiatrem i zapewniał izolację cieplną. Dobrze jest gdy zastosowany materiał zewnętrzny posiada impregnację DWR, dzięki której nie chłonie wilgoci. Sesvenna Skitour DST posiadają ekologiczne, hydrofobowe wykończenie DWR.

Odrębną kwestią jest komfort poruszania jaki zapewniają tego typu spodnie. Jest ona zależny głównie od kroju oraz elastyczności materiału. Sesvenna Skitour DST cechują się dużą elastycznością (w składzie materiałowym, aż 11% to elastan) oraz krojem dostosowanym do skiturowych potrzeb: ergonomiczna talia, profilowane kolana oraz klin w kroku.

Skoro aktywność narciarska, to z pewnością dobrze gdy spodnie są wzmocnione, w szczególności dół nogawek, który najłatwiej uszkodzić krawędzią narty. Sesvenna Skitour DST posiadają w tym miejscu wzmocnienia z kevlaru, a sam materiał cechuję się podwyższoną odpornością na ścieranie. Koniecznie spodnie muszą posiadać regulowaną szerokość dołu nogawek – inaczej zakładanie butów mocno problematyczne oraz wewnętrzne ochraniacze przeciwśnieżne.

To wszystko zapewnią Ci spodnie Salewa Sesvenna Skitour DST.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież techniczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz