Trail Running – koszulki.

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego jakim niewątpliwie jest trail running, głównym zadaniem odzieży jest efektywne odprowadzanie potu. Bieganie a w szczególności biegi górskie należą do grupy sportów o najwyższym współczynniku wydatku energetycznego. Podczas tego typu aktywności fizycznej aby nie doprowadzić do stanu przegrzania, organizm musi odprowadzić nadmiar ciepła. Jak wiadomo nadmiar ciepła odprowadzany jest głównie w procesie parowania potu z powierzchni ciała. I tutaj niebagatelną rolę odgrywa odpowiednia odzież, która odprowadza wilgoć z powierzchni skóry zapewniając uczucie suchości, a tym samym wysoki komfort użytkowania.

Dobra koszulka biegowa zaprojektowana jest tak, aby podczas biegu  przylegać do ciała  i jednocześnie nie krępować ruchów. Coraz częściej na odzieży biegowej umieszczane są silikonowe taśmy zapobiegające podciąganiu się odzieży. Taśmy te czasami stosowane  są na ramionach -dzięki nim plecak nie przesuwa się  podczas trudnego biegu. Większość koszulek wyposażona jest w specjalne panele wykonane z cieńszego, często siateczkowego materiału który zapewnia szybkie odprowadzanie potu i wentylację. Najczęściej takie panele stosuje się na plecach, w okolicach pach czasem też w okolicach klatki piersiowej. Wszystko po to by zapewnić błyskawiczne odprowadzanie potu.

Odzież biegowa wykonana jest z materiałów charakteryzujących się szybkim transportem wilgoci, najczęściej stosowane są włókna poliestrowe często z domieszką elastanu lub lycry, stosuje się także najwyższej jakości wełnę merino. Ważne jest by tkanina zapewniała odpowiednią miękkość i wygodę -nie powodowała obtarć i posiadała właściwości antybakteryjne.

Przedział cenowy koszulek do biegania jest całkiem spory, zawansowane technologicznie produkty mogą kosztować nawet kilkaset złotych, z pewnością jednak można kupić już dobrą koszulkę od 100 zł. Między innymi do kupienia:

  • Koszulka DYNAFIT GRAVEL SS FULL ZIP – Cena: 599.90 zł
  • Koszulka DYNAFIT TRAIL SS – Cena:  399,90 zł
  • Koszulka ICEBREAKER RUN S/S QUEST – Cena:  249,90 zł
  • Koszulka COLUMBIA ANYTIME ACTCIV™ WOMEN’S – Cena promocyjna:  99,90 zł
Ten wpis został opublikowany w kategorii Koszulki techniczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz