Black Diamond – debiut na rynku odzieży outdoorowej.

W 2013 roku, kojarzona głównie ze „szpejem” wspinaczkowym oraz sprzętem narciarskim ( buty skitourowe, narty) marka Black Diamond Equipment® zadebiutowała na rynku z pierwszą, autorską kolekcją odzieży. Wprowadzanie nowej linii produktów następuję systematycznie, firma prezentuje kolejno produkty z poszczególnych kategorii: softshell’e, kurtki polarowe i ocieplane, koszulki czy spodnie.

Jednak już w tej chwili, mimo ograniczonej liczby produktów można stwierdzić iż odzież Black Diamond’a doskonale się prezentuje wśród innych, bardziej doświadczonych w tym segmencie outdooru marek.

Bardzo techniczny krój odzieży jest dostosowany do specyficznych potrzeb wspinaczy i alpinistów. Przylegający ale nie krępujący ruchów krój, długie rękawy w kurtkach, wysoko umieszczone kieszenie czy kompatybilne z kaskami kaptury zapewniające szerokie pole widzenia; niby nic nowego ale każdy szczegół odzieży jest niesamowicie dopracowany, wręcz „dopieszczony”.

Zdecydowanie odzież Black Diamond’a to produkty wybitnie specjalistyczne, mające zapewnić maksymalnie możliwy komfort wspinaczom w trudnych warunkach atmosferycznych. Ze względu na specyfikę użytkowania charakteryzują się one niską wagą oraz podwyższoną wytrzymałością mechaniczną. Oczywiście firma korzysta z najlepszych dostępnych na rynku materiałów i podjęła współprace z czołowymi producentami jak: PrimaLoft®, Schoeller®, Polartec® czy Pertex®.

Już jesienią, sklep górski Polar Sport będzie miał bardziej obszerną, nową kolekcję odzieży Black Diamond’a. Z pewnością nie przejdzie ona bez echa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież techniczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz