Kurtka puchowa THE NORTH FACE SUMMIT SERIES L6 DOWN

L6 Down to ekspedycyjna kurtka puchowa marki The North Face zaprojektowana do użytkowania w bardzo niskich temperaturach. Powstała z myślą o alpinistach, himalaistach, którzy potrzebują funkcjonalnej, ciepłej kurtki w góry wysokie. Dlatego też wszelakie zastosowane rozwiązania mają jeden cel, zapewnić komfort cieplny przy zachowaniu swobody wspinania się i operowania sprzętem.

Kurtka została wykonana w technologii FuseForm™, zastosowany materiał 35D x 45D nylon płynnie zmienia swoją grubość, a tym samym trwałość, odporność na ścieranie. Tam gdzie zachodzi potrzeba materiał jest grubszy i wytrzymalszy (większy splot), a gdzie nie ma takiej potrzeby, cieńszy i lżejszy (mniejszy splot). W efekcie udało się zredukować wagę materiału zewnętrznego, zmniejszyć liczbę szwów oraz podklejeń.

L6 Down ocieplona jest puchem gęsim o wysokiej sprężystości (800 fill goose down z certyfikatem RDS). Zastosowane komory puchowe nie są zszywane lecz zgrzewane – prawdopodobnie wyeliminowanie przeszyć minimalizuje możliwość przesiąkania wilgoci, co przekłada się na mniejsze straty ciepła.

Ale same zastosowane materiały to tylko połowa sukcesu, ponieważ w kurtce tego typy równie ważny jest odpowiedni, techniczny krój. Zacznijmy od profilowanego, regulowanego dwu punktowo kaptura płynie połączonego z bardzo wysoką gardą. Garda wszyta w postaci dłuższego klina sprawia iż pozostałe warstwy odzieży dobrze się pod nią układają; łatwo też ją zapinać i rozpinać.

Jak w każdej kurtce technicznej kieszenie to rzecz ważna, L6 Down posiada 4 kieszenie zewnętrzne: 2 pionowe kieszenie piersiowe oraz 2 skośne kieszenie boczne, zamki z powłoką poliuretanową zapewniają ochronę prze przemakaniem. W środku znajdziemy dwie bardzo obszerne kieszenie siatkowe – można do nich schować rękawice, butelkę, czołówkę i etc. Dostęp do kieszeni wewnętrznych jest możliwy ze strony kieszeni piersiowych, a więc bez rozpinania kurtki.

Zastosowane w rękawach elastyczne, wewnętrzne mankiety z wyjściem na kciuk, wewnętrzna listwa pod zamkiem zapobiegają zbędnej utracie ciepła. Na koniec mocny, dwukierunkowy i dobrze działający w niskich temperaturach zamek VISLON®.

Kurtka The North Face L6 Down – sprawdzona w najtrudniejszych, górskich warunkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki puchowe / Primaloft. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz