Kurtki i zalety bielizny termoaktywnej na zimę

Poza rozmaitymi kurtkami termoaktywnymi, które chronią od chłodu zwłaszcza w zimę, istnieje także specjalna bielizna. Szczególnie zalecana jest osobom uprawiającym różnego rodzaju sporty zimowe, np. amatorom nart, snowboardu czy szeroko rozumianej turystyki górskiej. Bielizna termoaktywna z pewnością pomoże im uniknąć nieprzyjemnego uczucia marznięcia.

Prawda jest taka, że wszelka aktywność fizyczna wiąże się z wydzielaniem potu. Po pewnym czasie, noszone ubrania wilgotnieją, co w zimę skutkuje tym, że są one coraz chłodniejsze i człowiek zaczyna szybko marznąć. Ubrania termoaktywne mają na celu zniwelować to odczucie. Warto jest więc zakupić je razem z kombinezonem narciarskim, butami bądź googlami, jeśli zamierzamy jeździć na nartach lub snowboardzie.

Jakie są zalety tego typu bielizny? Przede wszystkim jej materiał odprowadza ze skóry pot oraz parę wodną, a zatem odzież termoaktywna znacznie szybciej odparowuje wilgoć, aniżeli ją absorbuje. Wpływa to na zapewnienie długotrwałej ciepłoty organizmu nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych, a także zwiększenie komfortu samego użytkowania. Bielizna termoaktywna, w postaci przylegającego do ciała i dopasowującego się do sylwetki kombinezonu, posiada specjalne, płaskie szwy. Dzięki nim jest nie tylko bardzo elastyczna, ale jednocześnie zapewnia ochronę przed możliwymi otarciami skóry. Sam obszar przeznaczony na kolana oraz łokcie wzmocniony jest również poduszkami termicznymi, co zmniejsza ryzyko urazu tych partii ciała. Mało tego, taka bielizna posiada także inną zaletę – jest bakteriostatyczna. Hamuje więc nie tylko powstawanie nieprzyjemnego zapachu potu, ale również zapobiega rozwijaniu się bakterii w materiale. Ważne jest to zwłaszcza wówczas, gdy w bieliźnie termoaktywnej spędza się więcej czasu, niż parę godzin w ciągu jednego dnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz