Kurtki wielosezonowe 3w1.

Prawie każda marka outdoorowa posiada w swojej kolekcji przynajmniej jedną kurtkę wielosezonową typu 3w1. Popularność tego typu kurtek wynika z ich dużej uniwersalności i możliwości zastosowania w różnych porach roku. Dla wielu osób jest to doskonałe rozwiązanie umożliwiające korzystanie z tej samem kurtki zarówno w lecie jaki i w zimie.

Kurtka 3w1 składa się z zewnętrznej kurtki nieprzemakalnej oraz wewnętrznej, odpinanej podpinki wykonanej najczęściej z materiału typu polar, istnieją też wersje z podpinką puchową lub ociepleniem typu Primaloft. Istotą kurtki wielosezonowej jest fakt iż jest to kurtka uniwersalna, które w zależności od sytuacji może służyć jako odrębna kurtka nieprzemakalna, kurtka zimowa czy kurtka docieplająca. Oczywiście duża uniwersalność tych kurtek, niesie za sobą pewne ograniczania np. kurtki te charakteryzują się raczej podstawowym krojem; w tego typu kurtce nie będziemy mieć kaptura burzowego czy ergonomicznego, wyprofilowanego rękawa. Kurtka 3w1 nie zastąpi nam puchówki przy niskich temperaturach, czy technicznej kurtki nieprzemakalnej.

I nie o to w tym chodzi, kurtki 3w1 nie konkurują ze specjalistycznymi produktami, lecz raczej są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Poniżej przykłady kurtek wielosezonowych.

  • Kurtka MILLET POBEDA 3 in1
  • Kurtka 3w1 SALEWA GEA PTX / PL
  • Kurtka MAMMUT GENESIS 2S WOMEN’S
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz