„S.Cafe” – poliester XXI wieku?

Ekologiczne, wykonane z przyjaznych dla środowiska włókien (z dodatkiem włókien organicznych) tkaniny, monopolizują rynek w odzieży outdoorowej. Jedną z ciekawszych technologii ekologicznych jest nowy, innowacyjny poliester S.Cafe.

Poliester S.Cafe produkowany jest przez tajwańską firmę Singtex, powstaje on z przetworzonych butelek PET oraz z prażonych fusów kawowych. Przędzy kawy zostają trwale splecione (w opatentowanym przez Singtex procesie) z przędzą poliestrową. Rezultatem jest nowa, szybkoschnąca, zapewniająca ochronę przed promieniowaniem UV, a także posiadająca naturalną zdolność do pochłaniana nieprzyjemnych zapachów tkanina poliestrowa o nazwie „S.Cafe”.

Tkanina ta jest już wykorzystywana przez kilka dużych, outdoorowych marek, takich takich jak The North Face, Vaude, Fjällräven czy mniejszych jak Wild Country.

Czas pokaże, czy nowa ekologiczna tkanina przyjmie się w outdoorowym świecie. Kurtka The North Face, koszulka Vaude czy bluza Wild Country – odzież wykonana z tkaniny S.Cafe powoli wkracza na outdoorowy rynek. Kurtki, bluzy, koszulki, spodnie trekingowe wykonane z zastosowaniem przędzy kawy stają się już rzeczywistością.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież techniczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz