Spodnie Arc’teryx Alpha Comp.

Spodnie ARC’TERYX ALPHA COMP

Spodnie Arc’teryx Alpha Comp to techniczne spodnie wspinaczkowe. Na tle innych modeli wyróżniają się krojem e3D dostosowanym w każdym calu do potrzeb wspinaczy. Aby osiągnąć ten cel zrezygnowano z zapewnienia pełnej nieprzemakalność, spodnie posiadają kompozytowy krój – uszyte są z 2 różnych materiałów. W miejscach najbardziej podatnych na przemakanie: tył spodni, uda, kolana, dół nogawek zastosowano materiał 40p 3L laminated Gore® Fabric Technology. Natomiast pas, krok, górną i wewnętrzną część nogawek oraz tylną cześć kolana (dół kolanowy) wykonano z elastycznego, bardzo dobrze oddychającego materiału Fortius 1.0™ .

Dzięki takiemu połączeniu materiałów powstały spodnie, które są nieprzemakalne w najważniejszych, najbardziej podatnych na działanie wody strefach, a jednocześnie zapewniają maksymalną mobilność oraz odprowadzanie ciepła i wilgoci. Wyprofilowany tył spodni (nie dochodzi do niekomfortowego naprężania się materiału) oraz płaski pas z zintegrowanym paskiem sprawiają iż uprząż wspinaczkowa leży doskonale.

Alpha Comp mają profilowane kolana, zwiększający zakres ruchu klin w kroku, są to oczywiście podstawowe elementy kroju w tego typu spodniach.

Spodnie posiadają 1 kieszeń na udzie, nie koliduje ona w żaden sposób z uprzężą i jest na tyle obszerna że swobodnie możemy z niej korzystać w czasie wspinania, zamek kieszeni zabezpieczony jest dodatkowo patką. Przylegające na dole nogawki wyposażone są w zamek z materiałową wstawką – bez problemu dopasujemy buty skiturowe czy wysokogórskie. Alpha Comp posiadają oczywiście wzmocnienia (Keprotec™), które chronią wewnętrzna stronę nogawek prze krawędziami raków.

Arc’teryx Alpha Comp – 100% spodnie wspinaczkowe, które sprawdza się także jako spodnie trekkingowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spodnie trekkingowe, Spodnie wspinaczkowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz