WINDSTOPPER® SOFT SHELL

Laminat WINDSTOPPER® SOFT SHELL amerykańskiej firmy Gore,  jest często stosowany przez wiele renomowanych marek outdoorowych do produkcji odzieży górskiej.

Kurtka, kamizelka, spodnie czy też akcesoria odzieżowe wykonane z zastosowaniem laminatu windstopper® zapewniają 100% wiatroszczelności – ochrona przed skutkami działania silnego wiatru, a tym samym przed utratą ciepła i wychłodzeniem organizmu oraz gwarantują maksymalną oddychalność – ochrona przed przegrzaniem podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Doskonałe właściwości, laminat WINDSTOPPER® SOFT SHELL zawdzięcza nie tylko zastosowaniu najwyższej klasy materiałów, ale także odpowiednim ich połączeniu w 3-warstwową konstrukcję – od lekkich i cienkich powłok letnich do cieplejszych, grubszych zimowych  okryć wierzchnich. Każdy laminat składa się z trzech warstw pełniących określone funkcje:

  • warstwa zewnętrzna jest elastyczna, odporna na mechacenie i wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz posiada wodoodporne wykończenie
  • warstwa środkowa – membrana WINDSTOPPER ®  całkowicie zatrzymuje wiatr, jednocześnie umożliwia efektywne przedostawanie się wilgoci na zewnątrz
  • warstwa wewnętrzne jest niezwykle wygodna, ciepła i przyjemna w dotyku oraz szybkoschnąca

Odzież wiatroszczelna tego typu zapewnia wygodę i swobodę ruchów zawsze wtedy, gdy potrzebujesz wszechstronnej odzieży na różnorodne warunki atmosferyczne i jest doskonałą alternatywą dla kurtki zewnętrznej i polaru, przy tym jest lekka i mała w transporcie.

Jest idealna na co dzień i podczas różnorodnych aktywności np: wędrówki z plecakiem , jazdy na rowerze czy nartach, podczas wspinaczki itd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki Gore-Tex, Kurtki Soft Shell. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz