Kurtka hybrydowa THE NORTH FACE DNP HOODIE.

Lekkie, hybrydowe kurtki zimowe zyskują coraz większą popularność w outdoorowym środowisku. Łagodniejsze w ostatnich latach w Polsce zimy sprawiają iż super ciepłe puchówki nie sprawdzają się za dobrze podczas aktywności górskich. Poważnie mroźnych dni mamy niewiele i więcej niż mróz dokucza nam przenikliwa wilgoć, w takich warunkach doskonale sprawdzają wszelakie kurtki ocieplone syntetycznymi wypełnieniami.

Jedną z ciekawszych propozycji ostatniej zimy jest kurtka The North Face model DNP Hoodie. Kurtka została zaprojektowana dla wspinaczy i turystów będących w ciągłym ruchu. Ocieplona jest klasycznym wypełnieniem Primaloft® One, które utrzymuje ciepło nawet po zmoknięciu. Ocieplina ta posiada bardzo dobre parametry cieplne w stosunku do własnej masy oraz charakteryzuję się dobrą kompresją. Zastosowane po bokach i pod pachami elastyczne inserty z materiału TNF™ Apex Aerobic zapewniają pełną swobodę ruchu podczas uprawiania różnorodnych aktywności. Dzięki doskonałemu dopasowaniu kurtka świetnie sprawdza się w wspinaczce, turystyce czy na rowerze. W cieplejsze dni może służyć z powodzeniem jako kurtka wierzchnia, a w przypadku znacznego spadku temperatur jako kurtka wewnętrzna (docieplająca).

Dzięki impregnacji materiału zewnętrznego (DWR) kurtka nie przemaka podczas niewielkich opadów. Świetnie nadaje się do aktywności wymagających intensywnego wysiłku fizycznego. Co istotne DNP Hoodie pakuje się do niewielkich gabarytów i jest lekka, waży tylko 300 g.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki, Kurtki puchowe / Primaloft. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz